Reklam Alanı
Reklam Alanı
2019 Hyundai Kona elektrik
Haberler 139 views 0

2019 Hyundai Kona’nın Fiyatı Netleşti

Hyundai, kompakt crossower sınıfındaki Kona’nın elektriliki versiyonuna ait fiyat bilgisini kamuoyu ile paylaştı.

ABD’de oldukça popüler olan Kona’nın benzinli versiyonu ülkemizde beklenen ilgiyi görmedi. Hyundai’nin geliştirdiği motor teknolojisi ile birlikte Kona’nın menzili 415 kilometreye kadar ulaşım sağlayabiliyor.

Kona, 201 beygir güç üreten, 150 KW’lık bir güç ünitesini barındırıyor. Bu değerler Tesla’ya oranla düşük kalsa dahi şehir içi sürüşler için ideal olarak belirtilmiş.

Daha önceleri Hyundai’den yapılan açıklamalarda elektrikli araç satışında belirlenecek fiyatın oldukça rekabetçi olacağı bilgisi aktarılmıştı. Sözünü tutan şirket, Hyundai severleri hayal kırıklığına uğratmayacak gibi görünüyor.

2019 Hyundai Kona

3 Farklı Paket

Eğer bir Kona sahibi olmak istiyorsanız size üç alternatif paket sunulacak. İlk iki donanım fiyatı Amerikan Doları bazında 36,000$ bandında olacak. Kona Electric SEL olarak adlandırılan otomobil, frene basıldığı an bataryalarını şarj etmeye başlayacak yine SEL paketinde sunulan kör nokta uyarı sistemi, şerit takip asistanı ve araç sollama destek sistemi mevcut olacak.

Diğer paketlerinin adları ise şöyle, Kona Electric Ultimate ve Kona Electric Limited.

Genel olarak donanım listesine bakmamız gerekirse, oldukça zengin seçenekler sunan Kona’da Apple carplay, Android Auto, Bluetooth ve SiriusXM’in yanı sıra 7 inchlik yüksek hassasiyetli dokunmatik ekranı, geri görüş kamerası, deri kaplamalı direksiyon simidi, 6 yöne hareket edebilen ısıtmalı ön koltuklar ve anahtarsız çalışma opsiyonları da mevcut.

Yeni Kona ile ilgili görüşlerinizi yorum kısmına ekleyebilir yada forum sayfamızdan yeni bir tartışma oluşturabilirsiniz.

{otokolaj}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir