Reklam Alanı
Reklam Alanı
Yeni Renault Clio 5 Yıldızlı
Yeni Araçlar 89 views 0

2019 Renault Clio Tamamen Yenilendi

Sanki dün gibi Renault Clio ve Megane’ın cesur çizgileri ile karşımıza çıktığı gün. Şimdi ise Clio neslini sürdürerek daha cesur çizgiler ile bizleri karşılıyor.

Clio genel hatları ile aynı gibi olsa dahi baştan aşağı yenilendi, krom çerçevelerle tamamen led olan farlar ve 17 inch boyutundaki jantlar aracın duruşuna ayrı bir hava katmış. Geriye dönüp bakıldığında Clio’nun en iyi görüntüsü olduğunu söyleyebiliriz. Arka stop lambaları, C şeklinde led ön farlar daha agresif bir görüntü sergilemiş.

2019 Renault Clio

2019 Renault Clio

İç hacmi artırmak ve  daha fazla araç içi teknolojiyi entegre etmek için daha kompakt bir tasarıma sahip olan yepyeni Clio’nun tamamen yeni olan “Akıllı Kokpit” teknolojisi artık eski modele göre daha sürücü odaklı. Ön konsolun ortasına yerleştirilen şimdiye kadarki Clio serisinin en büyük ekranı tam 9,3 inç ve dürücüye doğru dönük ekran, yeni Easy Link bağlı sistemi ile tüm multimedya, navigasyon ve bilgi-eğlence özelliklerinin yanı sıra Multi-Sense sistemini de içermektedir.

Ayrıca yeni Clio, geleneksel analog ekranın yerini alan dijital bir hız ölçer ile birlikte geliyor. TFT ekranı, sürüş deneyimini oldukça sezgisel bir şekilde özelleştirmek için kullanılmış. 9,3 inç ve 10 inç ekranlarıyla yepyeni Clio, kategorisindeki en büyük ekranlara sahip otomobili.

2019 Renault Clio

Merkez ekranın altına yerleştirilen klima kontrol ve piyano düğmeleri kullanım kolaylığı açısından sürücü dostu bir şekilde tasarlanmış. Ek olarak, direksiyon simidi öncekinden daha yeni ve daha kompakt. Eski modele göre daha yükseğe yerleştirilmiş olan vites kolu şimdi daha kısa ve daha rahat bir tutuş sağlıyor.

2019 Renault Clio

Yeni Clio’daki diğer önemli özellikler arasında kablosuz akıllı telefon şarj alanı, yenilenen koltuklar, daha ince virgül şeklindeki koltuk başlıkları ve sekiz farklı renkte ortam aydınlatması bulunuyor.

{otokolaj}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir