Reklam Alanı
Reklam Alanı
2019 Seat Leon
Haberler 141 views 0

2019 Seat Leon Detayları / Kamuflajlı Fotoğrafları

2012 yılında piyasaya çıkan Leon, MQB isimli kompakt segmentin 3.jenerasyonu 2017 yılında ufak bir makyaj operasyonu geçirmişti. Ancak Seat, Leon’un eskimeye yüz tuttuğunu düşünerek yeni bir araç tasarımı için kolları sıvadı.

2 ay önce casus fotoğraflar ile oldukça yoğun kamuflajlı Leon’un far grubunun mevcut görsel ile benzer olduğu düşünülüyor. İlk fotoğrafların 2 ay önce ortaya çıktığını düşünür ve bu fotoğraflar ile birleştirirsek sürecin çok hızlı ilerlediğini düşünebiliriz. 2 ay önce yayımlanan fotoğraflar ile bu fotoğraflar arasında kamuflaja rağmen gözle görülür farklar mevcut.

İlk izlenim, boyut farklılığı olmadığı yönünde ve mevcut kasadaki keskin hatlardan vazgeçilmemiş. Arka yolcuların iç mekan hacmini artıracak, aks mesafesi genişletme işlemi olası değişimler arasında.

Geçtiğimiz aylarda Seat yönetimi tarafından yapılan açıklamalarda, satış düşüklüğü nedeniyle Seat Leon SC versiyonuna veda ettiklerini bildirmişti. Buradan çıkaracağımız sonuç, Leon artık 3 kapılı araç üretimi yapmayacak. Şimdilik sadece station wagon ve hatchback üretimine devam edecek. Hatta sızdırılan bilgiye göre, Leon üzerine yapılandırılacak Tarraco ve Ateca modelinin arası bir SUV üretmeyi planlıyorlar.

Leon sürprizi bitmiyor, son olarak hibrit bir motor seçeneği de bulunacak. Bu sayede araç 50 km’ye kadar olan hızlar için elektrikli motoru kullanacak. Yani, şehir için trafikte inanılmaz bir yakıt tasarrufu sağlayacağı anlamına geliyor. Hibrit teknolojisinin hangi cc motorlarında kullanılacağı henüz bilinmiyor.

{otokolaj}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir