Reklam Alanı
Reklam Alanı
360 Derece Kamera Taktırmak
Bilmeniz Gerekenler 400 views 0

360 Derece Kamera Taktırmak

Otomobil teknolojileri geliştikçe hayatımızı kolaylaştıran donanımların sayısı hızla artıyor. Otomobillerde önceleri sadece arka park sensörleri sunuluyordu, zaman içerisinde aynı sensörlerden arabaların ön tamponuna da yerleştirdiler. O halde, 360 Derece Kamera Taktırmak mümkün mü?

Zamanla gelişen teknoloji öyle bir noktaya geldi ki, otomobillerin önüne konulan park sensörleri uzun araçlarda ve acemi sürücüler çok yarar sağlamaya devam ederken, arabaların arkasına yerleştirilen kamera sistemi sayesinde geri geri park etmek çok kolaylaştı. Sürücüler henüz geri görüş kamerasına yeni yeni alışıyorken bu seferde 360 derece görüş sağlayan sistemler ile karşılaştık. Bu demek oluyor ki, 360 Derece Kamera Taktırmak mümkün!

360 derece kamera nasıl çalışır?

360 derece sistem, aracın dört bir tarafına yerleştirilen kameraların aldığı görüntüyü birleştirerek sanki araba üstten kuş bakışı görünüyormuş gibi bir hale getirmesi ile oluşuyor. Görüntü sistem ünitesinden konsolda bulunan araç multimedya sistemine aktarılıyor. Sürücü isterse aracın sadece sağ, sol, ön yada arka tarafındaki görüntüyü ekrana yansıtabiliyor.

360 derece kamera sisteminin kameraları nerede?

Günümüz teknolojisinde 4K görüntü kaydeden cihazlar dahi o kadar küçüldü ki, bu sistem için kullanılan kameraları arabada görmek neredeyse imkansız. Görüntülerin birleşmesi için en uygun konumlar, Sağ ve sol dikiz aynalarının hemen altı ve ön panjur ile arka bagaj plaka ışığının hemen yanı. Görüntüler anlık olarak buradan  kontrol ünitesine aktarılarak birleştirildikten hemen sonra multimedya sistemine yansıyor.

360 Derece Kamera Taktırmak

Neden 360 derece kamera?

Özellikle acemi sürücüler yada dar yerlere aracını park etmek zorunda kalan sürücüler için oldukça kolaylık sağlayan ve hatta olası maddi hasarların dahi önüne geçen bir sistem olduğundan kesinlikle opsiyon donanımında yer alıyorsa tercih edilmelidir.

360 derece kamera sonradan eklenir mi?

360 derece kamera seçenekleri şimdilik üst segment ve çok kısıtlı bazı modellerde opsiyonel olarak sunulmaktadır. Araç satın alacak kişiler, maddi gerekçeler ile bu opsiyonu alma taraftarı değiller. Eğer aracınızda fabrika çıkışlı bu sistem yoksa üzülmeyin, sonrada bu sistemi aracınıza uygulayabilirsiniz.
Aşağıda linkini verdiğim ürün yurt dışından kolayca satın alınabiliyor, işin ehli bir oto tamircisi bu sistemi araca kolaylıkla monte ederek kullanmanızı sağlayabilir.
Eğer ürünü yurt dışından satın alacaksanız, ürün bedeline ek artı %20 oranında tutarı eklemeniz gerekmektedir.

Ürün için tıklayın

 

*** Ürün linki ve satışı ile otokolaj.com sitesinin hiçbir alakası yoktur.

 

{otokolaj}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir