Reklam Alanı
Reklam Alanı
bmw 360 derece kamera
İnceleme 3.029 views 2

360 Derece Kamera BMW’nin Devrim Gibi İcadı

Önceleri bir araçta park sensörü varsa dolu paket olduğunu düşünüyorduk. Daha sonradan fiyatların düşmesiyle beraber neredeyse her araçta park sensörleri önde ve arkada olmak üzere standart olarak sunulur hale geldi, yada aracınızda yoksa bile montajı ile beraber 100 ₺ gibi bir fiyata sahip olabiliyorsunuz.

Öyle bir pazar oldu ki, tüm araçlara takıldı. Zaten ihtiyaç gibi birşey değil mi? Evet ihtiyaç ama teknoloji karşısında popülerliğini yitiren park sensörlerinin yerini yavaş yavaş geri görüş kameraları almaya başladı. Ekranlı bir teyp yada dikiz aynasının üstüne takılabilen bir kısmında lcd ekran bulunan sistemler piyasada epeyi rağbet gördü. Geri görüş kamerasının yerini, kısa bir süre sonra 360 derece kamera aldı.

360 derece kamera

Peki nedir bu 360 derece kamera ?

360 derece kamera, aracın önünde, arkasında ve dikiz aynalarının altında bulunan kamera görüntülerinin birleştirilip aracı üstten görmemizi sağlayan sistemdir. Bu sistem sadece aracı değil, aracın çevresindeki engelleri de gösterdiğinden tam bir çevre kontrolü sağlamaktadır.

Peki BMW ne yaptı?

BMW 360 derece kamera teknolojisini bir tık daha ileri götürerek, dokunmatik panelden aracın pozisyonunu değiştirebilme olanağı sundu. Tıpkı araba oyunlarında olduğu gibi aracınızı dışarıdan çeşitli açılardan gösterme özelliği mevcut. Aşağıda yer alan videoyu izleyerek konu hakkında daha net bilgi almanız mümkün.

Eğer sizin de 360 derece kamera sistemine sahip bir otomobiliniz varsa deneyimlerinizi, artılarını ve eksilerini forum sayfamızdan paylaşabilirsiniz. Forum sayfamız için tıklayın.

 

Diğer yazımızda, eğer aracınızda 360 derece sistemi yoksa nasıl taktırabileceğiniz ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

 

 

aracın önünde, arkasında ve dikiz aynalarının altında bulunan kamera görüntülerinin birleştirilip aracı üstten görmemizi sağlayan sistemdir. Bu sistem sadece aracı değil, aracın çevresindeki engelleri de gösterdiğinden tam bir çevre kontrolü sağlamaktadır.aracın önünde, arkasında ve dikiz aynalarının altında bulunan kamera görüntülerinin birleştirilip aracı üstten görmemizi sağlayan sistemdir. Bu sistem sadece aracı değil, aracın çevresindeki engelleri de gösterdiğinden tam bir çevre kontrolü sağlamaktadır.aracın önünde, arkasında ve dikiz aynalarının altında bulunan kamera görüntülerinin birleştirilip aracı üstten görmemizi sağlayan sistemdir. Bu sistem sadece aracı değil, aracın çevresindeki engelleri de gösterdiğinden tam bir çevre kontrolü sağlamaktadır.

{otokolaj}

“360 Derece Kamera BMW’nin Devrim Gibi İcadı” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir