Reklam Alanı
Reklam Alanı
İnceleme 228 views 2

360 Derece Kamera BMW’nin Devrim Gibi İcadı

Önceleri bir araçta park sensörü varsa dolu paket olduğunu düşünüyorduk. Daha sonradan fiyatların düşmesiyle beraber neredeyse her araçta standart olarak sunulur hale geldi, yada aracınızda yoksa bile montajı ile beraber100 ₺ gibi bir fiyata edinebiliyorsunuz.

Öyle bir pazar oldu ki, tüm araçlara takıldı. Zaten ihtiyaç gibi birşey değil mi? Evet ihtiyaç ama teknoloji karşısında popülerliğini yitiren park sensörlerinin yerini yavaş yavaş geri görüş kameraları almaya başladı. Ekranlı bir teyp yada dikiz aynasının üstüne takılabilen bir kısmında lcd ekran bulunan sistemler piyasada epeyi rağbet gördü. Geri görüş kamerasının yerini, kısa bir süre sonra 360 derece kamera aldı.

360 derece kamera

Peki nedir bu 360 derece kamera ?

360 derece kamera, aracın önünde, arkasında ve dikiz aynalarının altında bulunan kamera görüntülerinin birleştirilip aracı üstten görmemizi sağlayan sistemdir. Bu sistem sadece aracı değil, aracın çevresindeki engelleri de gösterdiğinden tam bir çevre kontrolü sağlamaktadır.

Peki BMW ne yaptı?

BMW 360 derece kamera teknolojisini bir tık daha ileri götürerek, dokunmatik panelden arasın pozisyonunu değiştirebilme olanağı sundu. Tıpkı araba oyununda olduğu gibi aracınızı dışarıdan çeşitli açılardan gösterme özelliği mevcut. Videomuzu izleyerek daha net anlamanız mümkün.

 

 

{otokolaj}

“360 Derece Kamera BMW’nin Devrim Gibi İcadı” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir