Reklam Alanı
Reklam Alanı
3D Printer Jant
Haberler 64 views 0

3D Printer ile Jant Basmak

3d yazıcılar medikal, endüstriyel ve birçok alanda kullanılan ve birçok sektörün hayatını kurtaran yüz yılın buluşu olarak adlandırılır. Tasarladığınız görseli belli bir sıcaklık ile ısıtılmış cam yüzeye aktaran 3d yazıcılar hammadde olarak flament adı verilen plastik şeritleri kullanır, ancak bu sefer başka bir hammadde ile kullanıldı.

HRE firmasının geleneksel dövme jantları için standart üretim yöntemi, 100 kiloluk bir alüminyum bloğu ile başlar ve 20 kiloluk bir jant elde edilierek sonlanıyor. HRE3D + olarak adlandırılan bu proje, bu veya başka herhangi bir geleneksel yöntemle çoğaltılması imkansız olan bir jant üretmeyi amaçladı. Tasarımcılar üç boyutlu, birbirine geçmeli kafesli yeni bir jant tasarladılar.

Jantın çember kısmı karbon fiberden, iç kısmı titanyum tozunun elektron ışını ile katıya dönüştürülmesi ile elde edilmiş. Ön tekerlek 20 x 9 inç, arka 21 x 21,5 inç boyutlarındadır.

Konsept jantlar, 16 Kasım’a kadar Formnext fuarında Frankfurt’ta sergilenecek. HRE ve GE Additive, “geleceğin tekerleği üzerinde çalışacak bir ortaklığa girdiğinden, bunun en son duyduğumuz şey olmasını beklemiyoruz. Teknolojisi.” Şüphesiz yüksek bir şekilde pahalı olmasına rağmen, bunları zaten tekerleklerin süper arabası olarak düşünebiliriz.

 

 

 

{otokolaj}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir