Reklam Alanı
Reklam Alanı
Audi A8
Yeni Araçlar 181 views 1

Yeni Audi A8 Sıradışı Özellikler

Audi A8 Sıradışı Özellikleri

Bildiğimiz üzere en çok kullanılan makam araçlarının arasında olan Yeni Audi A8 şüphesiz en iyiler arasında yer alıyor. Bu aracı uzun uzun ele almak isterdik, ancak bu çok uzun bir makale olurdu. Bu yüzden ilginizi çekeceğiniz düşündüğümüz için bu yazımızda Audi A8 Sıradışı özelliklerine odaklanmak istedik.

 

Konfor

Anahtarlar: Araç mat siyah ve parlak siyah olmak üzere iki farklı tasarımlı anahtar ile birlikte geliyor. Siz keyfinize göre istediğinizle yola çıkıyorsunuz.

Aktif Süspansiyon : Kasis ve çukurlarda aracın dört tekerindeki süspansiyon sistemi bağımsız hareket ederek aracın ve içindekilerin sarsılmasını önlüyor.

Asansörlü Giriş ve Çıkış: Tam binmek üzereyken araç yükselerek size kolaylık sağlıyor. Bindikten sonra ise tekrar alçalıyor. Aynı şekilde kolay inmeniz için tekrar yükseliyor.

Audi A8 Sıradışı Özellikler

Arka Bölge

Audi A8 sıradışı özellikleri yoğun olarak bu bölgede hissediliyor. Bu yüzden bu bölüme ayrı bir paragraf açmak gerekiyor. Araç tam bir makam aracı olarak tasarlanmış olduğu için arkada oturan “yani patron” için her şey düşünülmüş. Her iki koltuk başlığına da android özellikli büyük ekranlı birer tablet yerleştirilmiş. Araçla ilgili tüm bilgilere bu tabletlerden hakim olabiliyoruz. Öndeki koltuğu ve kendi koltuğunuzu istediğiniz gibi hareket ettirebiliyor ve şöförünüzü o anki hızını, klimaları ve daha bir çok şeyi kontrol edebiliyorsunuz. Araç sim kart desteği de mevcut. bu sayede internet kullanabiliyorsunuz. Ayrıca arka kol dayamada bulunan iPhone X benzeri kontrol cihazını yerinden ayırıp kablosuz olarak ta kullanabiliyorsunuz. Yine kol dayamanın içinde ve ön tarafında bulunan kablosuz şarj istasyonu ve 220 volt çıkış çoğu araçta rastlanmayan özelliklerden bazıları.

En güzel özelliklerden birisi ise masaj modu. Bu özellik aktif edildiğinde önkoltuk sizden uzaklaşıyor. ayaklarınızı uzatabiliyorsunuz. Bu bölgeden ayaklarınıza masaj yapan bu arabada koltuktan da sırt  bölgenizi rahatlatıyor.

Güvenlik

Yandan gelen darbeler: Darbe gelecek olan tarafın yukarı kaldırılarak içeridekilerin güvenliği maksimuma çıkarılıyor.

Audi A8 Sıradışı Özellikler

Jant Koruması : Park esnasında jantların kaldırıma sürtmemesi için araç otomatik olarak durduruluyor.

Manevra Asistanı: Manevra esnasında nesneleri algılayıp hızlı tepki verebiliyor. çok yavaş hızlarda bile otometik olarak araç durdurulup çarpma engelleniyor. Bu da çok dar yerlerde 5.30 metrelik bir arabayla bile rahatça hareket etmenizi sağlıyor.

Audi A8 Sıradışı Özellikler

Çapraz Trafik Asistanı : Örneğin tali yoldan caddeye çıkarken sağımızı solumuzu göremiyoruz. Ancak aracın ön kısmı hafif yola çıktığında kameralardan yolun durumunu görebiliyorsunuz. Araç her hangi bir tehlike algılarsa sizi uyarıyor ve gerektiğinde fren yapıyor.

Audi A8 Sıradışı Özellikler

 

Sürüş

Sürüş yönüne göre arka tekerleklerde ön tekerin tersi istikametine dönmek suretiyle çok dar alanlarda dönüş alınabilmesi sağlanmış.

Aracı park ederken aracın içinde olmanıza gerek yok. Araç dışına çıkıp kendi kendine park etmesini izleyebiliyor ve bunu telefonunuzla kontrol edebiliyorsunuz.

Gelişmiş otomatik park sistemi: Diğer araçlardan farklı olarak milimetrik ve tam otomatik park edebiliyor.

 

Bunlar bizim bulabildiğimiz bazı özellikler. Bunların dışında mutlaka eklemek istedikleriniz olacaktır. Katkılarınızı aşağıdaki yorumlar alanına bekliyoruz.

 

{otokolaj}

“Yeni Audi A8 Sıradışı Özellikler” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir