Reklam Alanı
Reklam Alanı
Haberler 4 views 1

Fransa, virüs krizinde PSA ve Renault’ya destek sözü verdi

Fransa, virüs krizinde PSA ve Renault’ya destek sözü verdi Fransız hükumeti, PSA ve Renault’ya şirketlerin koronavirüs salgınının yıkımı ile ile başa çıkmalarına yardımcı olmak için kredi garantileri ve faturalarda gecikme gibi yardım etme hakları olduğunu söyledi.

Dünya çapında otomobil endüstrisi, ilk olarak virüsün ortaya çıktığı Çin’de durdurulan ve şimdi bazı hükumetlerin salgını önlemek için benzeri aksiyonları aldığı Avrupa’da üretimleri askıya alıyorlar.
Fransa, bu hafta, işletmelerin krizden kurtulmasına yardımcı olmak için, hükumet kredi garantilerinde 300 milyar avro (325 milyar $) ve buna ihtiyaç duyanlar için vergi ve bordro masraflarının ertelenmesi de dahil olmak üzere bir dizi önlem belirledi.

Maliye bakanı Bruno Le Maire, PSA patronu Carlos Tavares ve Renault yöneticileriyle Çarşamba günü otomobil endüstrisinin geleceğini görüşmek üzere Başkan Jean-Dominique Senard’ı da dahil ettiği bir çağrı yaptı ve bir bakanlık yetkilisi gerekirse bu önlemlere de sahip çıkacaklarını belirtti.

Fransa’nın koronavirüs planının unsurlarının çoğu, zorunlu olmayan faaliyetlerin ve perakendecilerin büyük bir şekilde kapatılmasının ardından sıkıntılı küçük işletmeleri hedeflerken, hükumet de büyük şirketlerine yardımcı olacağını açıkça belirtti.

BFM Business radyosuna otomobil firmaları ile yaptığı görüşmeden önce, “Durum son derece açık … büyük Fransız şirketlerinin, endüstriyel simgelerin kaybolduğunu görmek söz konusu değil.”

“Ulusal sanayi mirasımızı korumak için millileştirmeye başvurmalıyız, o kadar ileri gitmeye hazırız.”

Herhangi bir şirketten ismiyle bahsetmedi.

Renault‘ya yakın bir kaynak, maliye bakanıyla yaptığı görüşme sırasında, sektörün karşılaştığı sorunların üzerinden geçmenin ötesinde kesin bir adım veya plan olmadığını söyledi.

Opel ve Vauxhall markalarını da üreten Peugeot sahibi PSA, Pazartesi günü 27 Mart’a kadar Avrupa fabrikalarını kapatacağını, Renault da bir sonraki duyuruya kadar Fransa ve İspanya’da sanayi faaliyetlerini askıya aldığını söyledi.

Tedarikçiler de mücadele ediyor.

Lastik üreticisi Michelin, İspanya, İtalya ve Fransa’daki fabrikalarını en az bir haftalığına kapattı.

Koronavirüs krizi, çoğu Çin gibi büyük pazarlarda ve sıkı yeni Avrupa emisyon kurallarında bir talep düşüşüyle ​​boğuşurken, kırılgan bir zamanda otomobil üreticilerini yakaladı.

Fransız hükumetinin yüzde 15 hisseye sahip olduğu Renault, Şubat ayında, ilk kaybını on yıl içinde kaydettikten sonraki üç yıl boyunca 2 milyar avroluk ek maliyetler işaretledi.

PSA, Fiat Chrysler ile birleşmenin ortasında, son sonuçlarında daha iyi sonuç verdi ve kârlılık, daha pahalı modellere odaklandığı için 2019’da rekor bir seviyeye ulaştı.

Fransa’nın otomotiv endüstrisi federasyonu Salı günü yaptığı açıklamada, hükumetten krizin otomobil satışları üzerindeki etkilerine karşı koymak için alınan önlemlerden çok daha geniş bir destek paketi istediğini söyledi.

{otokolaj}

“Fransa, virüs krizinde PSA ve Renault’ya destek sözü verdi” üzerine 1 yorum

 1. VerodaKew dedi ki:

  Лучшее котельное оборудование, доставка, установка, монтаж remenergo.pro

  Фирма Remenergo занимается доставкой котельного оборудования во все края России и страны СНГ, а также выполняет высококвалифицированный монтаж, детальную диагностику и качкственный ремонт теплоэнергетического оборудования котельных. Бригада квалифицированных специалистов также с уверенностью выполняет монтаж и пусконаладку оборудования КИПиА, автоматики котлов и многие другие услуги.

  Если Вы искали [url=http://remenergo.pro/]кожухотрубчатый теплообменник[/url] то переходите на сайт remenergo.pro. Мы разместили всю информацию о нашей деятельности, о фирме, обширный ассортимент товаров, список оказываемых услуг, иллюстрации наших проектов, а также контактную информацию. Мы рады принять заявки для подсчета цен на оборудование и сопровождающие услуги на наш Email, который также Вы сможете увидеть на нашем интернет сайте.

  Данная организация осуществляет свою деятельность уже довольно большое количество лет и с 2011 года мы выполнили более 300 крупнейших заказов по России на котельное оборудование. За такой срок мы смогли заполучить доверие у своих клиентов, которые высоко оценивают нашу деятельность и приходят к нам снова.

  Мы не скромничаем говорить о наших достоинствах, ведь считаем, что выполняем свою работу на все 100 %. Выполняем целиком весь набор работ-от разработки проекта, до установки. Также мы индивидуально подходим к любому проекту и изготовляем его, учитывая тонкости.

  Оборудование, которое мы создаем и эксплуатируем в работе только самого высшего качества, как иностранного, так и российского производителя. Также вся документация будет предоставлена заказчику тут же. И, очень важная деталь в нашей деятельности, мы предоставляем гарантию. На оборудование чаще действует гарантия сроком в 12 месяцев, если Вы обнаружили брак-то ремонт мы осуществляем за собственный счет. Наши постоянные заказчики имеют хороший бонус в виде скидок от нашей организации.

  Смотрите подробнее всё про [url=http://remenergo.pro/catalog/tyagodutevye-mashiny/]тягодутьевые машины[/url] на нашем интернет ресурсе. Ассортимент продукции очень велик: деаэраторы, водоподготовительное оборудование, различные котлы, экономайзеры чугунные блочные, сепараторы и расширители продувки, водоподогреватели паровые емкостные СТД, кожухотрубные теплообменники, оборудование мазутоподготовки, стальные дымовые трубы и многое другое.

  Также любой вид оборудования имеет разные подвиды. Чтобы узнать подробнее, переходите в требуемый раздел и читайте всю подготовленную информацию. Каждое наименование имеет подробное описание, чертежи, иллюстрации, размеры, расценки и другие характеристики.

  По всем вопросам мы готовы предоставить бесплатную профессиональную консультацию от наших профессиональных консультантов. Звоните по номеру телефона +7(495) 921-77-97 или напишите на наш электронный почтовый ящик, адрес которой Вы найдете в разделе «контакты». Мы находимся по адресу 141006, Московская область, г. Мытищи, Шараповский проезд, строение 7, офис 401. А также склад Вы сможете посетить по адресу 141196, Московская область, г. Фрязино, Окружной проезд, строение 11, склад № 1.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir