Reklam Alanı
Reklam Alanı
mclaren 600lt
Yeni Araçlar 188 views 0

McLaren 600LT , Tam Bir Canavar

Longtail serisinin 4. versiyonu olan McLaren 600lt, selefi olan 570S Coupe modelinden 95 kg daha hafif.

Merakla beklenen McLaren’in yeni modeli 600LT resmen duyuruldu. 2019 model McLaren 600LT gerek tasarım gerekse performans anlamında aklımızı başımızdan alıyor.

Ailesinin yeni üyesi 600 Longtail. LT modeli olarak sunulan 4. araç konumunda. LT yani Longtail Türkçe’mizde “uzun kuyruk” manasına geliyor. Bu tabirin kullanıldığı il araç McLaren F1 GTR yarış otomobili ile olduğunu söylemeden geçmeyelim. Yeni model, karbon fiber gövdeye sahip olduğu için selefinden 95 kg  daha hafif. Böylece aracın ağırlığı 1247 kg’a kadar indirilmiş. Bu da McLaren Special Operations ekibinin başarısı olarak göze çarpıyor. Ayrıca 7.3cm daha uzun tasarlanmış. Diğer modellerden farklı olarak tavanda bulunan egzozlar gerçekten muazzam görünüyor.

McLaren 600LT ‘yi, 570S modelinden ayıran detaylar ise oldukça fazla. Ön kısımdaki kanatçıklar, daha uzun difüzörü, yan marşpiyeller ve daha da büyütülmüş arka kanadı bunlardan bir kısmı.

 

Motor

İçerisinde çift turbo şarjlı 3.8 lt. V8 motor kullanılan araç için soğutma sisteminde bazı düzenlemeler yapılmış. Ayrıca yeni bir egzoz sistemi de ilk olarak bu araçta uygulanmış. Aracın arka üst tarafına konumlandırılan egzoz çıkışları sayesinde sistemdeki arka basınç miktarının azaldığı da detaylar arasında. Yapılan güncellemeler sonucunda 570s modelinde 562 olan beygir gücü bu araçta 592’ye çıkarılmış, ayrıca tork çıkışı da 601 Nm tork değerinden 619 Nm’ye çıkarılmış. Performans değerleri henüz açıklanmış değil. Ancak bütün bu iyileştirmeler sonucunda, 570S modelindeki 0-100 km/s değeri olan 3.2 sn değerinden daha kısa bir sürede bu hızı yakalaması bekleniyor.

İlk bakışta hayranlık uyandıran koltuklar MacLaren P1 modelindekinin fiber koltukların aynısı. McLaren Special Operations paketi ile alındığında ise Senna modelindeki koltuklara sahip oluyorsunuz. Bu paket içeriğinde karbon tavan, havalandırmalı ön çamurluklarda bulunuyor.

Fiyat ve Satış Tarihi

Fiyatı ve kaç adet üretileceği henüz açıklanmayan McLaren 600LT ,  ancak bu yılın Kasım ayından başlanarak sadece 1 yıl süre üretilecek bu modelin nadir bulunan bir parça olabileceğini söyleyebiliriz.

[envira-gallery slug="mclaren-600lt"]

{otokolaj}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir