Reklam Alanı
Reklam Alanı
Mercedes-Benz-GLK-200
Haberler 93 views 0

Mercedes Egzoz Manipülasyonu İddiası

Mercedes‘in GLK modelinde yapıldığı iddia edilen egzoz manipülasyonu ile ilgili 60.000 araç gerekli kontrol ve düzenlemeler için geri çağrıldı.  Daimler konunun manipülasyon olarak adlandırılmasından rahatsız ve bunu mahkemeye taşıyacaklarını ifade ediyorlar. Mercedes Egzoz Manipülasyonu İddiası

Alman Federal Motorlu Taşımacılık Otoritesi (KBA) Cuma günü yaklaşık 60 bin Dizel motorlu Mercedes GLK 220 CDI’nin resmi bir geri çağırma emri verdi. Raporda, araç üreticisi motorlarda egzoz gazı manipülasyonu için yasadışı bir kapatma cihazı kullanmıştır, bu nedenle, tüm spor SUV’ların artık yazılımın revize edileceği atölyeye geri dönmesi gerektiği ifadelerine yer verildi. Bu arada Daimler, dolandırıcılık iddiasını reddetti, KBA’nın ifadesine karşı yasal yollara başvurdular.

Söz konusu GLK 220 CDI söz konusu otomobil modeline yönelik şüpheler Nisan ayı ortalarında konuşuluyordu.

 

 

Alman Federal Motorlu Taşımacılık Otoritesi (KBA) Cuma günü yaklaşık 60 bin Dizel motorlu Mercedes GLK 220 CDI’nin resmi bir geri çağırma emri verdi. Raporda, araç üreticisi motorlarda egzoz gazı manipülasyonu için yasadışı bir kapatma cihazı kullanmıştır, bu nedenle, tüm spor SUV’ların artık yazılımın revize edileceği atölyeye geri dönmesi gerektiği ifadelerine yer verildi. Bu arada Daimler, dolandırıcılık iddiasını reddetti, KBA’nın ifadesine karşı yasal yollara başvurdular.Alman Federal Motorlu Taşımacılık Otoritesi (KBA) Cuma günü yaklaşık 60 bin Dizel motorlu Mercedes GLK 220 CDI’nin resmi bir geri çağırma emri verdi. Raporda, araç üreticisi motorlarda egzoz gazı manipülasyonu için yasadışı bir kapatma cihazı kullanmıştır, bu nedenle, tüm spor SUV’ların artık yazılımın revize edileceği atölyeye geri dönmesi gerektiği ifadelerine yer verildi. Bu arada Daimler, dolandırıcılık iddiasını reddetti, KBA’nın ifadesine karşı yasal yollara başvurdular.Alman Federal Motorlu Taşımacılık Otoritesi (KBA) Cuma günü yaklaşık 60 bin Dizel motorlu Mercedes GLK 220 CDI’nin resmi bir geri çağırma emri verdi. Raporda, araç üreticisi motorlarda egzoz gazı manipülasyonu için yasadışı bir kapatma cihazı kullanmıştır, bu nedenle, tüm spor SUV’ların artık yazılımın revize edileceği atölyeye geri dönmesi gerektiği ifadelerine yer verildi. Bu arada Daimler, dolandırıcılık iddiasını reddetti, KBA’nın ifadesine karşı yasal yollara başvurdular.

{otokolaj}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir