Reklam Alanı
Reklam Alanı
MTV Ödemesi Nedir?
Resmi Bilgiler 179 views 1

MTV Ödemem ne kadar?

MTV Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin kısaltması olarak geçmektedir. Her yıl ödenmekte olan MTV için iki dönemde ödenme imkanı sunulmaktadır. Peki nedir MTV detayları nedir? hangi dönemlerde nasıl ödenir, geç ödeme cezası var mıdır?

mtv ödemesi

MTV Ödemesi Nedir?

MTV Motorlu taşıtlar vergisi her yılın Ocak ve Temmuz aylarında 6 aylık dönemlerde ödenebildiği gibi, ikisinin toplamını tek seferdede ödenebilmektedir. MTV ödemeleri tüm motorlu araçları kapsayarak, araç model yılı ve türüne göre farklılıklar göstermektedir.
Örneğin, toplam ödemesi 1000TL olan hususi binek bir araç ile ticari kamyonetin yıllık vergisi aynı olmuyor. Ek olarak 1-3 yaş arası araçlara 3. yıldan sonra vergi indirimi uygulanmaktadır.

Hurda Araca ÖTV İndirimi Başladı. Hangi Araç Ne Kadar İndirim Alacak?

MTV Ödemesi Yapılmazsa Ne Olur?

MTV borcunu ödemediğiniz taktirde, gecikme olan her ay için %1,4 gecikme faizi uygulanmaktadır. Ayrıca aracınızı satmayı düşünüyorsanız noter işlemleri sırasında MTV borcu karşınıza çıkacak ve noter satışı borç ödenene kadar yapılamayacaktır. Borcunuzu anlaşmalı bankalardan her bir dönemini yada toplamını, kampanyalar dahilinde taksitlendirebilirsiniz.En önemli konu, borcunuzu ödememe konuzunda ısrarcı olursanız Maliye Bakanlığı tarafından haciz kararı çıkartılıp aracınız trafikte tespit edildiğinde bağlanabilir.

 

*** Aracınıza ait MTV ödemesini aşağıdaki hesaplama aracını kullanarak öğrenebilirsiniz. Yada linke tıklayarak İnternet Vergi Dairesi aracılığı ile kredi kartınızı kullanarak ödeme yapabilirsiniz.

 

 

{otokolaj}

“MTV Ödemem ne kadar?” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir