Reklam Alanı
Reklam Alanı
Shift Lock Release
Bilmeniz Gerekenler 2.266 views 0

Shift Lock Release Nedir?

Otomatik vitesli araçlarda vites kolunun hemen altında bulunan düğme yada kapak şeklinde bulunan Shift Lock Release tam olarak nedir? ne işe yarar?

İngilizce’den çevirdiğinizde kelime anlamı olarak yaptığı işi yansıtan düğmedir. Düğme dediğimize bakmayın bazı otomobillerde yine aynı yerde kapak altına gizlenmiş anahtar ile açılıp kapatılabilen şekildedir.

Shift Lock Release

Nedir? Hangi Durumlarda Kullanılır?

Türkçe kelime anlamı, “Vites Kilidini Serbest Bırakma” olarak geçen Shift Lock Release otomobilinizin arızalanması durumunda (akü / yakıt bitebilir) yada aracın farklı sebeplerden dolayı çalıştırılamadığında itilerek bir yere çekilmesi gerektiğinde vitesi P konumundan N konumuna geçiremeyiz. Bu geçişler sadece otomobil çalışıyorken yapılabilir, eğer aracınız marş basmıyorsa bu geçiş mümkün olmayacaktır.

İşte bu durumlarda Shift Lock Release düğmesi devreye giriyor. Düğme formunda olmayan ve bir kapak altında gizlenmiş Shift lock release sistemini aktif etmek için otomobilinizin kontak anahtarının ucu ile bu kapağı kaldırın ve kontak anahtarınızı buraya sokarak bastırın bu sayede vitesi serbest bırakabilirsiniz. Düğme olanlar için ise, sadece düğmeye basarak vitesi serbest bırakabilirsiniz.

 

{otokolaj}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir