Reklam Alanı
Reklam Alanı
Sileceklerin Ömrünü Nasıl Uzatırım?
Bilmeniz Gerekenler 39 views 0

Sileceklerin Ömrünü Nasıl Uzatırım?

Arabalarımızın rutin bakımlarının yanı sıra kış mevsimine girerken yapacağımız kışlık bakımın önemi büyük. Olası kazaların dahi önüne geçebileceğiniz kışlık bakımda arabamızın silecekleri de yer almalıdır. Ucuza satılan silecekleri kullanmak ne kadar doğru? Peki, Sileceklerin Ömrünü Nasıl Uzatırım?

Silecek deyip geçmeyin, otomobil kullanırken özellikle kış mevsiminde yağışların artması ile beraber önemi daha fazla dikkat çekmektedir. Görüş kalite ve mesafesini etkileyen bir unsur olarak, düzgün silmiyorsa değişitirmeniz en doğrusu. Ancak otomotiv sektöründe yaşanan aksesuar ve yedek parça artışlarından dolayı fiyat olarak yüksek tutarlar ödeyebilirsiniz. Tabi bu marka tercihinize göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu durumda Sileceklerin Ömrünü Nasıl Uzatırım?

Silecekleriniz düzgün temizlemiyorsa hemen yenisi ile değiştirmeden ufak bir müdahale ile ömrünü uzatabilirsiniz. Hatta bu yöntemleri düzenli olarak uygulamanız halinde, sık sık silecek değiştirmek zorunda kalmazsınız.

Sileceklerin Ömrünü Nasıl Uzatırım?

Öncelikle, sileceklerinizi asla kuru çalıştırmayın. Mutlaka camlarınıza eş zamanlı su püstürterek kullanın. Piyasada silecek suyunun içerisinde ekleyebileceğiniz konsantre ilaçlar satılır, bunlardan satın alıp kullanabilir yada marketlerde satılan camsil sıvısından ekleyebilirsiniz. Eklenen sıvı sayesinde daha temiz cama sahip olabilirsiniz. Ek olarak sileceklerinizi ayda bir sökerek ılık sabunlu su ile güzelce yıkayarak ömrünü uzatmanız mümkün. Tüm bunların yanı sıra, soğuk kış aylarında sileceklerinizin cam ile olan temasını keserek buz tutup cama yapışmasının önüne geçmiş olursunuz.

Eğer silecek değişim zamanınız geldi ise mutlaka kaliteli silecek tercih edin. Bu sayede hem daha sağlıklı temizlik hemde daha uzun süreli kullanım elde etmiş olursunuz.

Ufak bir tavsiye, piyasada satılan silecek kesme aparatlarını kullanarak sileceğinizin bir kısmının kesilmesi sonucu düzgün bir temizlik elde etmiş gibi olursunuz. Fakat sileceğin plastik özelliği zamanla kaybolduğundan camınıza ciddi zararlar verebilir. Bu durum kalitesi düşük sileceklerde de yaşanabilir. 

{otokolaj}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir