Reklam Alanı
Reklam Alanı
Trafik Sigortasında Yeni Dönem
Haberler 35 views 0

Trafik Sigortasında Yeni Dönem

Trafik sigortasında prim miktarı belirleme sistemi değiştirildi. Yapılan değişiklik Resmi Gazete’de yayımlandı. Bundan böyle trafik kurallarını ihlal eden ve ceza yiyen sürücüler daha fazla trafik sigortası primi ödemek zorunda kalacaklar. Trafik sigortasında yeni düzenleme nasıl olacak?

Maliye Bakanlığı’nın yeni sistem ile ilgili değişiklik kararı Resmi Gazete’de yayımlanarak hayata geçirildi. Yeni yönetmelikte Motorlu taşıtlar zorunlu trafik sigortasında “Risk değerlendirmesinde esas alınabilecek trafik kuralı ihlalleri sonucu sürücülere uygulanan ceza puanları ile sürücü belgelerine el konulma süresi ve nedenleri sigorta priminin tespitinde kullanılabilir.” ibaresi yer aldı. Trafik Sigortasında Yeni Dönem

– Sürücülerin trafik kuralını ihlal etmesi sonucu uygulanan ceza puanları sigorta primi belirlenirken dikkate alınabilecek.

– Sürücünün ehliyetine el konulma durumunda, süresi ve sebepleri de sigorta priminin hesaplanmasında dikkate alınacak.

Bu sayede trafik kurallarını ihlal eden ve ceza puanı uygulanan araç sürücüleri daha fazla trafik sigortası primi ödemek zorunda kalacaklar.

Trafik sigortasında yeni dönem

 

Maliye Bakanlığı’nın yeni sistem ile ilgili değişiklik kararı Resmi Gazete’de yayımlanarak hayata geçirildi. Yeni yönetmelikte Motorlu taşıtlar zorunlu trafik sigortasında “Risk değerlendirmesinde esas alınabilecek trafik kuralı ihlalleri sonucu sürücülere uygulanan ceza puanları ile sürücü belgelerine el konulma süresi ve nedenleri sigorta priminin tespitinde kullanılabilir.” ibaresi yer aldı. Trafik Sigortasında Yeni DönemMaliye Bakanlığı’nın yeni sistem ile ilgili değişiklik kararı Resmi Gazete’de yayımlanarak hayata geçirildi. Yeni yönetmelikte Motorlu taşıtlar zorunlu trafik sigortasında “Risk değerlendirmesinde esas alınabilecek trafik kuralı ihlalleri sonucu sürücülere uygulanan ceza puanları ile sürücü belgelerine el konulma süresi ve nedenleri sigorta priminin tespitinde kullanılabilir.” ibaresi yer aldı. Trafik Sigortasında Yeni Dönem

{otokolaj}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir