Reklam Alanı
Reklam Alanı
Araç Plaka Sorgulama
Bilmeniz Gerekenler 153 views 0

Tramer Sorgulama

TRAMER NEDİR?

TRAMER, yani “Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi”. Sigorta firmalarının ortak veri tabanına verilen isimdir. Tüm bu firmalardan gelen hasar bilgileri, bu veri tabanına kaydediliyor. Böylece araçların geçmişte karıştıkları kaza ve bu kazaya ait ödenmiş olan ücretlere bu veri tabanından ulaşabiliyoruz. Böylece ikinci el araç alımlarında aracın geçmişiyle alakalı bilgi sahibi oluyoruz. Burada bir not düşelim, İkinci El Araç Alacaklara Tavsiyeler yazımızda da uyardığımız üzere buradan ulaşabileceğimiz bilgiler yalnızca sigorta firmaları tarafından karşılanan onarımları kapsıyor.

Tramer

TRAMER SORGULAMA

5664 Tramer (Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi) SMS servisi ile hasar, araç, değişen parça, poliçe, kaza mağdur, hayat poliçe ve poliçe vade hatırlatma gibi bilgilere ulaşabiliyoruz.​ Tüm operatörlerden SMS atabileceğiniz bu servisin sorgulama başına 7 TL ücreti bulunuyor. 5664‘e SMS atarak edinebileceğiniz bazı bilgileri sizler için derledik.  Bu servis 2003 yılından sonra kurulduğu için bu tarihten daha önceki hasarları kapsamaz. Ayrıca cam hasarlarını da bu servis ile göremezsiniz.

DETAY yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra PLAKA numarasıyla birlikte 5664‘e gönderirseniz araçla ilgili geçmişte yapılan resmi işlemleri görebiliyorsunuz. Marka, model, plaka değişmiş mi, hangi illerde tescil kaydının yapıldığı, araç türü değişimi yapılıp yapılmadığı, son sahibinin araca ne kadar süredir sahip olduğu, hali hazırda kaskosunun olup olmadığı, trafiğe çıkış tarihi, toplam kaskolu ve kaskosuz olduğu süreleri görebiliyorsunuz.

PARCA yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra PLAKA numarasıyla birlikte 5664‘e gönderirseniz, eksperin raporuna göre araç üzerinde değişen parçalarla ilgili bilgileri öğrenebilirseniz.

KTT yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra PLAKA numarasıyla birlikte 5664‘e gönderirseniz Kazaya karışan kişilerin kusur oranlarını görebilirsiniz.

TRAFIK yazıp bir boşluk bıraktıktan plakayı ekleyip 5664‘e yollarsanız, trafik ya da kasko poliçesinin durumunu öğrenebilirsiniz. Bu sorgu ile sigortanın ne zaman sona ereceğini ve hasarsızlık indirim oranını görebilirsiniz.

HATIRLAT yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra PLAKA numarasıyla birlikte 5664‘e gönderirseniz, poliçenizin bitmesine, önce 30 gün, sonra da 5 gün kala bir hatırlatma SMS i alırsınız

 

{otokolaj}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir