Reklam Alanı
Reklam Alanı
Viofo A119
İnceleme 583 views 2

En İyi Araç Kamerası

Araç Kamerası Tavsiyesi

Viofo A119 v2

Bir çok ülkede mecburiyet haline gelen araç kameraları ülkemizde de git gide yaygınlaşıyor. Araç sayısı göz önüne alındığında bu sektörün ne kadar büyük bir pasta olduğunun farkında olan üreticiler de boş durmuyor. Her geçen gün yeni bir marka araç kamerası duyuyoruz. Oldukça geniş bir fiyat skalasına sahip olan bu ürün grubu için 70 TL den 1500 TL ye varan fiyatlar mevcut. Bu durumda hata yapmamak için en iyi performansı en ucuza alabileceğiniz modeli bulmak (Viofo A119) için bu yazıyı okuyorsunuz.

Uzun araştırmalarımızın sonunda kendi aracımızda kullanmaya karar verdiğimiz ve çok da memnun kaldığımız bu ürünü sizinle paylaşmayı uygun gördük. Bu model adını bir çok kere duymuş olabileceğiniz Viofo A119. Bu ürünün bu modelinin üç ayrı versiyonu bulunuyor. Viofo A119 – A119 v2 – A119S.
Viofo A119, A118c halefi konumunda bulunuyor. V2 modelinde ise (gps modülü ile alakalı) bazı temassızlık sorunları giderilmiş. Son olarak A119S modelinde Sony STARVIS IMX291 marka lens tercih edilmiş. Bu lensin gece çekimi daha iyi olmasına rağmen görüş açısı 135°. Bu değer düz modelde 160°. Kısaca Viofo A119 tam bir Fiyat/Performans ürünü olarak karşımıza çıkıyor.

Ürün 1080p 60 FPS yada 1440p 30 FPS veya çekim yapabiliyor. Hafıza kartına kayıt yapan cihaz, 128 GB’a kadar MicroSD kart destekliyor. Bu arada en az Class 10 destekli hafıza kartı kullanılması öneriliyor. Ürünün içerisinde batarya yok. Bunun bir kaç nedeni bulunuyor. Yüksek sıcaklıklarda bataryanın sebep olabileceği tehlikelerin önüne geçmek ve uzun ömürlü kullanımı sağlamak için kapasitör kullanılmış. Bu durumda cihazı yerinden çıkarmanız durumunda içinde batarya olmadığı için kapanıyor. Zaten Viofo A119 bir aksiyon kamera olarak kullanmak için tasarlanmadığına göre bu bizim için sorun olmuyor.

Teknik Özellikler:

1440P * 30FPS (Saniyede 30 Kare) & 1080P 60fps (Saniyede 60 Kare) HD Video & Ses Kaydı
2.0″ LCD Ekran
GPS Desteği (Opsiyonel)
Novatek NT96660 Chipset +  Omnivision OV4689 CMOS Sensor (Lens)
Kapasitörlü Model
128GB Micro SD Kart Desteği
G-Sensor & Hareket Algılayıcı

Ayrıca;

Ayarlanabilir hareketli lensi le 160 ° geniş açılı görüntü kaydı yapabilen cihaz, videoları mp4 formatında kaydediyor ve Türkçe dil seçeneğini içerisinde barındırıyor. -10 ° C ila 65 ° C sıcaklıkları arasında çalışabiliyor. Yolun görüntüsünü kayıt altına alan cihaz aynı anda konumunuzu, o anda yaptığınız hızı ve araç kabinindeki sesleri kayıt altına alıyor. Bu kayıtlar sürekli olarak devam ediyor. Hafıza dolduğunda en eski görüntü silinip yenisi kaydediliyor. CPL filtre opsiyonunu alırsanız güneşten kaynaklanan parlamalar ve yansımaların önüne geçmiş oluyorsunuz. Şerit Takip Uyarı Sistemi ve Çarpışma Uyarı Sistemi (FCWS) de ekstra özellikler arasında.

Park modu özelliğine ayrıca değinmek gerekiyor. Bu modu direk akü bağlantısı ile kullanabiliyorsunuz. Aracı parkettiğinizde de görüntü kaydı devam ediyor. FPS (Saniye başına kaydedilen kare sayısı) değeri düşürülmek suretiyle kaydedilen bu görüntüler için çok fazla enerji harcanmadığı gibi hafızada da fazla yer kullanılmıyor. Ayrıca araç aküsünün enerji seviyesi azaldığından cihaz kendini otomatik olarak kapatıyor.

Kutu İçeriği:

Uzun Şarj Kablosu ve Çakmak Şarjı

GPS kullanılmadan montaj için iki ayrı kalınlıkta bağlantı aparatı

GPS aparatı (Opsiyonel olarak sunulur.)

Kablo gizleme aparatları, Çift taraflı 3M yapışkan bantlar

Bantları sökmek için iplik

 

Viofo A119

60 FPS Farkı

Örnek Görüntüler:

Viofo A119 Gündüz ve Gece Çekimi

Viofo A119 CPL Filtreli ve Filtresiz karşılaştırması

Ürün Fiyatları:

Fiyatlar sürekli değişebildiği için ürünü satın alabileceğiniz linkleri aşağıda veriyoruz.

https://www.amazon.com/Viofo-Camera-Degree-miniUSB-Adapter/dp/B01HVWNFF6

https://tr.gearbest.com/car-dvr/pp_392247.html

{otokolaj}

“En İyi Araç Kamerası” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir