Reklam Alanı
Reklam Alanı
2019 Kadjar
Yeni Araçlar 731 views 0

Yenilenen Kadjar Ne Zaman Yollarda?

Renault Kadjar kendi sınıfında sahip olduğu yedinciliği üst sıralara taşımak adına, aracın görsel ve teknik detaylarında bir takım değişikliklere imza atarak yenileme çalışmalarını tamamladı. Karışınızda 2019 Kadjar ve detayları.

2019 Renault Kadjar

Kadjar severlerin sorduğu soru, 2019 Kadjar Ne Zaman Çıkacak? İkizi Nissan Qashqai’nin de makyajlandığını düşünürsek 3 yılın ardından Kadjar’ın da revizyona gitmesi gerekiyordu. Açıkçası bu beklenen çalışma kimseye sürpriz olmadı.

Dış tasarımdaki değişiklikler, ön ve arka tamponlarla beraber farlar ve stop lambalarını kapsayacak şekilde. İç mekanda ise döşemelerin, multimedya ekranın değişeceği ve tüketicilere yenilenen iç mekan ile sunulacağı belirtildi.

YENİ KADJAR, YENİ MOTOR

Şimdi gelelim en büyük değişikliğe, bu değişiklik farklı motor seçenekleri olarak sunuldu. Mercedes ile geliştirilen hatta A serisi araçlarda kullanılan 1300cc hacimli motor seçeneğiyle Renault ciddi bir müşteri potansiyeli elde etmeyi hedefliyor.
1500cc Dizel motorda da revizyona gidilerek, +7HP güç eklenmiş ve bunun yanında yakıt tüketimi azaltılıp kabin gürültüsü büyük ölçüde engellenmiş.

2019 Kadjar

Kadjar’ı bu sınıfta 5. sırada görmek isteyen Renault bu yılın sonunda satışa sunulacak makyajlanmış Kadjar’ın fiyatında artış yapmayarak daha fazla tüketici tarafından tercih edilmesini planlıyor.

 

KADJAR NE DEMEK? KADJAR’IN KELİME ANLAMI NEDİR?

Kadjar, iki kelimenin birleşiminden oluşuyor. ilk kelimedeki KAD “quad” bu aracın 4 çeker sistemine sahip olduğunu belirtiyor. ikinci kelime olan JAR çevik anlamına geliyor. Kısacası bu iki kelime birleştiğinde ortaya “4 çekerli çevik” anlamı çıkıyor. Tam bir outdoor jip olmasa dahi, şehir trafiğinde biraz yüksekte olmak size görüş açısı bakımından konfor sağlayacaktır.

{otokolaj}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir